17 marca - II Niedziela Wielkiego Postu

1. W dniu dzisiejszym:

· przypada Niedziela "Ad gentes" ("do narodów") - jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami; ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na rzecz dzieła pomocy misjonarzom;

· o godz. 12.00. Msza św. i spotkanie dzieci klas III oraz rodziców przed uroczystością I Komunii św.

· o godz. 16.30. pierwsze w tym roku nabożeństwo "Gorzkie Żale".

2. Jutro, 18 marca po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 18.30. na "organistówce" odbędzie się spotkanie przedstawicieli grup parafialnych przed wizytacją kanoniczną parafii, o czym poniżej.

3. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 8.00. i 18.00. To także dzień imienin naszego ks. Józefa i pana kościelnego.

4. W tym tygodniu będziemy obchodzili rocznicę śmierci dwóch proboszczów naszej parafii:

· w poniedziałek 18 marca przypada 34 rocznica tragicznej śmierci ks. Stefana Urbanka - tego dnia Msza św. o godz. 8.00;

· w piątek 22 marca przypada 18 rocznica odejścia ks. Mieczysława Siemaszki - tego dnia Msza św. o godz. 8.00.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy dwóch parafian: śp. Romana Piątkowskiego z Małej Wsi (l. 91) i śp. Andrzeja Sobańskiego z Belska Małego (l. 64). Pamiętajmy o Zmarłych w naszych modlitwach. Za ofiary złożone na tacę na pogrzebie będą odprawione Msze św.: za miesiąc a także w innych terminach, o których poinformujemy.

6. W trwającym Wielkim Poście zapraszamy na NABOŻEŃSTWA:

· DROGA KRZYŻOWA - w piątki o godz. 17.15. dla dzieci oraz o godz. 18.30. dla młodzieży i dorosłych;

· GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 16.30.

7. Można jeszcze dołączyć do Róży Różańcowej Rodziców za dzieci. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

8. Uprzejmie prosimy o dokonanie zbiórki ofiar na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękujemy za już dokonaną zbiórkę w Woli Starowiejskiej: "Bóg zapłać" wszystkich ofiarodawcom i panu sołtysowi Zbigniewowi Byrskiemu za zebranie 504 zł. Listy są do pobrania w zakrystii.

9. Za tydzień, w III Niedzielę Wielkiego Postu 24 marca oraz w poniedziałek 25 bm. w naszej parafii będzie miała miejsce WIZYTACJA KANONICZNA. Naszą parafię będzie wizytował ks. bp Piotr Jarecki. Program tego ważnego wydarzenia, które ma miejsce zwykle raz na 5 lat jest:

NIEDZIELA 24 MARCA - I DZIEŃ WIZYTACJ:

godz. 9.00:

· powitanie liturgiczne Ks. Biskupa w drzwiach kościoła;

· przekazanie stuły i kluczy; uroczysty ingres;

· krótka adoracja Najświętszego Sakramentu;

· Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa - na początku powitanie przed przedstawicieli parafii oraz powitanie i sprawozdanie ks. proboszcza; krótkie sprawozdania grup parafialnych;

godz. 10.30:

· Msza św. w kaplicy w Rożcach; odprawia ks. proboszcz Jarosław Siuchta, homilię wygłosi ks. Biskup;

· powitanie Ks. Biskupa przed przedstawicieli parafian;

godz. 12.00:

· Msza św. z udziałem rodzin z dziećmi – zaproszeni zostali rodzice z dziećmi, które były chrzczone w minionym roku; odprawia ks. wikariusz Józef Wójcik, homilię wygłosi ks. Biskup;

· powitanie Ks. Biskupa w kościele przez dzieci;

· po „Modlitwie po Komunii” i ogłoszeniach: podziękowanie Ks. Biskupowi przez przedstawicieli parafii i ks. proboszcza;

· modlitwa w intencji dzieci, matek oczekujących potomstwa;

· błogosławieństwo wiernych i dzieci (indywidualnie);

godz. 13.30: przejście procesyjne z kościoła na cmentarz parafialny – modlitwa wraz z wiernymi za zmarłych (5 stacji, podobnie jak we Wszystkich Świętych);

godz. 14.15: obiad z duchowieństwem dekanatu grójeckiego na plebanii;

godz. 15.15: przejazd do Pałacu w Małej Wsi – zwiedzanie zabytku z 1786 roku, fundatora kościoła parafialnego Bazylego Walickiego.

PONIEDZIAŁEK 25 MARCA - II DZIEŃ WIZYTACJI:

godz. 10.00: powitanie Księdza Biskupa przed Gimnazjum im. Ks. Prałata Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego (przy ul. Szkolnej);

· poświęcenie tablic przed budynkiem szkoły:

z wizerunkiem Ks. Prałata, patrona gimnazjum: "W hołdzie oficerom polskim, którzy zginęli w Katyniu, Charkowie i Miednoje w 1940 roku" oraz świerku przywiezionego z katyńskiego lasu wraz z tablicą "Matko Boża Katyńska, u Twych stóp składamy dziś tę naszą bolesną pamięć - ks. Z. Peszkowski";

· zwiedzanie szkoły, m.in. wystawy dot. Patrona szkoły.

godz. 10.30: przejście do budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II:

· powitanie Ks. Biskupa i krótki program artystyczny przygotowany przez dzieci;

· spotkanie przy kawie z gronem pedagogicznym obydwu szkół i przedstawicielami Rady Rodziców;

godz. 12.00: Wizyta w Urzędzie Gminy:

· spotkanie z Panem Wójtem Władysławem Piątkowskim, Radą Gminy i pracownikami Urzędu.

godz. 13.00: Wizyta w Zakładzie Produkcyjnym "FERRERO" w Belsku Dużym (ul. Szkolna): spotkanie z dyrekcją, obejrzenie hali produkcyjnej.

godz. 14.00: Obiad na plebanii z przedstawicielami lokalnej władzy, dyrekcją szkół, katechetami i Radą Parafialną.

godz. 15.00. Rozmowy indywidualne z księżmi: wikariuszem i proboszczem – zakończenie wizytacji.