16 czerwca - X Niedziela Okresu zwykłego

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ - 16 czerwca 2019 r.

1. Dziś w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej w naszej parafii wypada uroczystość odpustowa. Główna Msza św. z procesją i uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. o godz. 12.00. Zapraszamy do udziału w procesji odpustowej wszystkie dzieci "rocznicowe", bielanki, ministrantów, lektorów i panów do asysty liturgicznej. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. w kaplicy w Rożcach.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wczorajszej uroczystości w przeddzień odpustu - Bierzmowania młodzieży przez ks. kard. Kazimierza Nycza oraz do organizacji Pikniku Parafialnego.

3. W najbliższy czwartek 20 czerwca przypada "Boże Ciało". Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, 11.00 z procesją do czterech ołtarzy i 17.00. Zapraszamy do licznego udziału i dania publicznego świadectwa wiary.

4. Przez cały miesiąc czerwiec NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Wyjątkowo w tym tygodniu, od poniedziałku do soboty "czerwcowe" po Mszy porannej o godz. 8.00.

5. Zapraszamy również do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele według harmonogramu. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy do udziału mieszkańców Małej Wsi, a różaniec poprowadzi "Róża" św. Franciszka..

6. "Róże" Różańca Rodziców za Dzieci organizują pielgrzymkę na Matki Bożej na Jasną Górę w niedzielę 14 lipca br. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.

· Piotr STASIECKI, kawaler z par. MB Loretańskiej w Warszawie i Anna Krystyna SALA, panna z par. tutejszej - II zapowiedź.

12. Polecamy lekturę tygodników katolickich: "Niedzieli" i "Gościa Niedzielnego" oraz "Małego Gościa Niedzielnego".

.