28 kwietnia - V Niedziela Wialkanocna

1. Dziś w niedzielę 28 kwietnia:

· po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie przed I Spowiedzią i I Komunią św.;

· ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele inwestycyjne naszej parafii.

2. Jutro, w poniedziałek 29 bm. o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie organizacyjne przed uroczystością „BOŻEGO CIAŁA”.

W tym roku uprzejmie prosimy o przygotowanie ołtarzy Parafian z poszczególnych osiedli i miejscowości naszej Parafii:

· I ołtarz /na parkingu przy cmentarzu/ - Rębowola i Skowronki;

· II ołtarz /przy Urzędzie Gminy/ - ul. Kozietulskiego i Ogrodowa;

· III ołtarz /przy Figurze Pana Jezusa na ul. Nocznickiego/ - ul. Nocznickiego i Belsk Mały;

· IV ołtarz /naprzeciwko kościoła/ - Aleksandrówka i Rosochów.

3. Od środy 1 maja rozpoczynamy odprawianie NABOŻEŃSTW MAJOWYCH: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają:

· 2 maja – I czwartek miesiąca; o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a następnie spotkanie KŻR;

· 3 maja – UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI i Święto Konstytucji 3 Maja: Msze św. o godz. 9.00, 12.00 /w intencji strażaków, druhów i druhen z trzech jednostek OSP na terenie naszej parafii/ i o 17.00;

· 4 maja – I sobota miesiąca: po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo Pierwszej Soboty.

5. Za tydzień, 5 maja przypada I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.00 krótkie nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

· MATEUSZ PAWEŁ NARCZYK, kawaler z parafii św. Michała Archanioła w Goszczynie i NATALIA SMYL, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić miejscowych duszpasterzy.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Jadwigę Kamińską z Sadkowa Kolonii (l. 73/. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…